sâmbătă, noiembrie 1

Un egal nedrept

Naspa. Foarte naspa. 'Marele derby' s'a incheiat cum nu se putea mai urat. Privind aspectul jocului, Dinamo n'a jucat mai nimic. Cel putin in prima repriza, Steaua a dominat in mare parte. Pacat ca in cea de'a doua repriza s'a retras, lasandu'i pe dinamovisti sa atace. Chiar imi pare rau. Si ca s'o spun in stilu'mi caracteristic ... 'indiferent de rezultat, Dinamo este de cacat!'. Forza Steaua!

Derby-ul etern al campionatului se termina nedecis, 1-1, dupa un joc senzational, in care ambele echipe au jucat deschis, numai ghinionul facand ca cele doua echipe sa nu-si fructifice ocaziile uriase

Dupa o prima repriza solida, cu numeroase ocazii de a-si mari avantajul, Steaua s-a retras in repriza a doua prin iesirile lui Bogdan Stancu si Kapetanos, acestia fiind inlocuiti de Dayro Moreno si Plesan. Dinamo a fortat totul in repriza a doua, atacand dezlantuit spre finalul meciului, Ogararu salvand Steaua in minutul 93, cand a scos mingea de pe linia portii lui Zapata. Acest rezultat convine contracandidatelor celor doua echipe, iar dintre combatantele din aceasta seara cea mai afectata a fost Steaua, care avea mare nevoie de puncte pentru a se apropia de liderul Dinamo.

Fostul antrenor al Stelei, Marius Lacatus, spune ca avea de gand sa ii dea o sansa lui Kapetanos, atacantul care a deschis scorul in Stefan cel Mare, la prima sa titularizare.

"Steaua a jucat bine. Am pierdut doua puncte, la cum am jucat, meritam victoria. Nu consider surprize titularizarea lui Golanski si Kapetanos. Eu aveam de gand sa ii dau mai multe sanse lui Kapetanos, insa el a fost accidentat, cand am vrut sa il bag in Cupa, cu Sportul. Steaua - Dinamo, mai ales in situatia asta, nu cred ca nu putea sa fie un spectacol extraordinar.A fost un niveld e joc destul de bun. Eu cred ca Steaua a fost peste Dinamo. Nu vrea sa comenteze nimic despre sistemul de joc al Stelei. Rezultatul asta este nedrept, insa Steaua ramane in lupta pentru titlu. Dinamo nu a facut un joc sub asteptari. Au jucat cu gandul sa nu piarda acest meci, doavada sunt schimbarile care au fost facute. Nu numai Dorinel Munteanu trebuie felicitat, ci toata echipa si tot stafful Stelei. Este totusi un rezultat bun.", a spus Marius Lacatus in exclusivitate pentru sport.ro.

Mai multe detalii Aici.

Un comentariu:

Anonim spunea...

hmm..cam slabut cu fotbalu:)). bai bai bai...na jucat nimic..da` cand dai gol din juma de ocazie..poti sa zici ca ai jucatori de cacat? neaah..hai sa facem un calcul. daca dinamo da un gol din doua ocazii...asta inseamna eficienta 50%, care inseamna la randu ei...ca din 10 ocazii da 5 goluri...dragut :D. daca steaua din 5 ocazii da un gol...asta inseamna eficienta 20%..asta inseamna ca pt a da 5 goluri, steaua tre sa aibe 25 de ocazii...nasol! deci...degeaba ai 50 de ocazii si nu dai niciun gol..fotbalu e pe goluri nu pe spectacol:D